Home / Тема / HPV 31 положително

HPV 31 положително

Преглеждане на 2 съобщения - от 1 до 2 (от всички 2)
  • ivanova07
    Participant

Здравейте д-р Георгиев,

имам положително HPV 31, сега намерено след ДНК тест HPV от цервикален секрет в лаборатория Геника.
    (изследването бе направено за всички фактори – ниско, средно и високо рискови).
    Имала съм CIN2 с раничка на шийката, която се наблюдаваше 2 год, след това след глобулно лечение и медикаментозно и биопсия падна на CIN1, в момента съм CIN1 и на колпоскоп НЕ се наблюдават изменения на тъканта, но има активен HPV31.

Въпросите ми са:
    1. Имам изписан Изопринозин по схема курсове по 14 дни, 2х1 с почивка 2 седмици след това. И така 5-6 курса.
    + мазане поне 10 пъти с Швейцарско кремче на матката дотогава, всяко мазане по 15 лв.
    Това ефикасно лечение ли е? Четох за Coriolus-MRL, като ефикасно лекарство, добре ли е като вариант.

2. Digene Test HPV същия ли е или с какво се отличава от този, който съм си пуснала аз в Геника? Има ли възможност лаборатория да обърка резултат, до каква степен има възможност, субективно ли е както при гъбичните инфекции и не всички лаборатории дават еднакви резултати?

3. Относно партъора, предвид описаното в този сайт, а и на много други места, има ли смисъл да се прави тест за HPV от цервикален секрет, който не дава яснота. Какво трябва да се прави с партъора като цяло?
    По време на моето лечение, трябва ли и задължително ли е сексуланият контакт да е с презерватив?

Благодаря за отговорите предварително.

DGeorgievDGeorgiev
    Participant

Здравейте,

Установеният HPV 31 е високорисков тип,затова са Ви назначили медикаменти за засилване на естествения имунитет на организма и имунния им отговор към вирусни инфекции. Лечението е индивидуално, затова се назначава контролна проба след 6-8 месеца. Назначеното ви лечение е стандартно.
    Дали има разлика в методиката на двата теста? Да, има. Digene теста е гарантиран!
    При Digene тест не могат да се получат фалшиво „отрицателни“ или фалшиво „положителни“ резултати, защото идентифицира вируса по целия геном. Най-съществената разлика е, че Digene установява вируса над определена концентрация, за която се смята че е рискова за развитие на заболяване. В другите случаи се смята, че организмът се „изчиства“ сам от инфекцията.
    Относно партньора, вируса на HPV се предава като пинг понг.Въпреки, че кондомите могат да ви предпазят от заразяване с вируса те не са на 100% ефективни.

Успех!

Преглеждане на 2 съобщения - от 1 до 2 (от всички 2)

Трябва да влезете в профила си, за да отговорите в темата.